Vereséggel kezdte a második kört a Szolnok

Az előző idényben második Szolnok meglepetésre rendkívül simán, 81-57-re kikapott a Szeged vendégeként a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 14. fordulójában, hétfőn.

Fotó: Török János/Délmagyarország

Egy-egy hiba után Bognár középtávolija nyitotta a találkozót, majd Alston is betalált Persons szép passzából, Cummings szépített (4-2). Hiába adta el sokszor a játékszert a Szeged, összességében jobban kezdték a találkozót Simándi Árpád tanítványai, a kezdeti percekben őrizték a minimális előnyüket (8-4).

Pallai triplájával feljött egyre a Szolnok és bár a lehetőség megvolt a fordításra, végül újítani tudtak a hazaiak, időt kért Gasper Potocnik (12-7). Innen már nem tudott közelebb férkőzni az Olajbányász, a szegediek nyerték a pontszegény első negyedet.

Közel két percet kellett várni az első kosárra a második felvonásban, Alston szerezte. Továbbra sem találták a dobóformájukat a szolnokiak, elhúzott kilenccel a Szedeák, újra jött az időkérés (21-12). Kevesebb, mint egy perc alatt dobott villámgyorsan hét pontot a Szolnok, már csak kettő volt a differencia (21-19).

A rövidzárlat után rendezni tudták a sorokat a szegediek és visszaállították a meccsen már megszokott előnyüket, sőt, a félidőre már kétszámjegyű volt a különbség. 40-29. Jobban kezdett a fordulás után a Szeged, Solano egy triplával próbálta megtörni a hazai lendületet (44-32).

Többször is megvolt a szolnokiaknak a lehetősége, hogy tízen belülre kerüljenek, de mindig érkezett egy-egy szegedi kosár, ami ezt megakadályozta (49-35). Megint meglett a tizenöt is közte, de egy sportszerűtlen hibát követően megkezdte a felzárkózást a Szolnok, azonban megint jött Persons, aki lehűtötte a kedélyeket (53-40). Jött egy újabb jó periódus a vendégektől, de jött a szokásos forgatókönyv, visszaállt a szegedi előny.

A záró negyed első két percében nem esett kosár, majd Rudner dobott be egy hármast, aztán Persons zárt le középtávolival egy kisebb hazai hullámvölgyet (68-52). Egyszerűen semmi nem jött össze a szolnokiaknak, akik egészen közelről kihagyták a lehetőségeiket, miközben a túloldalon Cook faulttal együtt dobott be egy triplát, amivel meglett a közte húsz is (72-52).

A negyed végére teljesen szétestek a vendégek, hét perc játék után továbbra is csak három pontot tudtak összehozni, ez pedig meg is pecsételte a sorsukat. Végig őrizte magabiztos előnyét a Szeged, amely megérdemelt sikert aratott.

Simándi Árpád, a Szedeák vezetőedzője

„Nagyon boldog vagyok, először is köszönöm a szurkolóink biztatását, akik nagyszerű hangulatot teremtettek! Elképesztő munkát végeztünk hátul, kontrolláltuk a lepattanókat, ez volt a kulcs. Az első perctől kezdve elképesztően nagy energiával mentünk bele a meccsbe, mindenki koncentrált volt.”

Justin Alston

„Nagyszerűen védekeztünk az egész mérkőzésen, erről beszéltünk az elmúlt hetekben, most ezt sikerült végrehajtani. Úgy érzem, szezonbeli legjobb játékunkat nyújtottuk.”

Gasper Potocnik, a Szolnok vezetőedzője

„Gratulálok a Szegednek! Egyértelmű, hogy ez nem a mi napunk volt. Rossz döntéseket hoztunk a meccs elején, védekezésben pedig nem voltunk eléggé koncentráltak, ilyen teljesítménnyel pedig nem lehet idegenben meccset nyerni. Csapatként nyerünk és csapatként veszítünk is, ezt a mai meccset el kell felejtenünk, és koncentrálnunk kell az előttünk álló feladatokra.”

Pallai Tamás

„Nem működött ma sem a támadásunk, sem a védekezésünk, nem tudtuk betartani azokat a dolgokat, amelyeket a meccs előtt megbeszéltünk. Ebben a sportágban benne van, hogy egy meccs így alakul, szeretnénk megköszönni a szurkolóinknak, hogy ennyien elkísértek bennünket.”