Vereséggel kezdtek a címvédő magyarok

HUN_SLOKét szoros játszma után vereséget szenvedett a megfiatalított címvédő magyar női röplabda-válogatott Szlovéniától a női Európa Liga első fordulójában.

A mérkőzés előtt újabb centerét vesztette el a magyar csapat: A délelőtti edzésen Leidgeb Noémi bokája fordult ki és dagadt be, így Vacsi Evelin után újabb játékos dőlt ki. Ez azonban nem zavarta meg a mieinket, akik Szakmáry Gréta pontjaival rendre vezetést szereztek. Később sem alakult ki nagyobb különbség a csapatok között, először akkor volt két pont, amikor Szombathelyi Szandra egymás után két ászt nyitott. 21:19 után azonban a szlovénok sorozatban hat pontot szereztek, s így végül megnyerték az első játszmát (21:25).

A második játszmában az első technikai szünet előtt szerzett két, aztán egyből három pontos előnyt a szlovén csapat. A szett közepén aztán ezt meg is duplázták, hiába buzdította a hazai csapatot nagyjából kétezer néző, volt már nyolc pont is közte. A zöldmezesek remekül játszottak mezőnyben, a magyarok pedig sok nyitást rontottak (17:25).

A játék képe a harmadik játszmában sem változott, az első szünetben a szlovénok már néggyel is vezettek, amikor egy csapásra magához tért a magyar csapat, és pillanatok alatt egyenlített. Több sem kellett a lelkes magyar drukkereknek, óriási bíztatásba kezdtek. Ugyan ezt követően is a vendégek vezettek egy-két ponttal, de újra nyílt lett a játszma, 16:16 után pedig át is vette a vezetést a magyar csapat. A végjáték nagyon szoros volt, egy-egy pont volt csak a különbség, 23:22 után azonban Pallag Ágnes bombájával két szettlabdája volt a hazaiaknak. Azonban a vendégek mindkettőt hárították, majd Ziva Recek újabb két nyitásával a meccset is megnyerték (24:26).

Jan De Brandt: – Először is gratulálok a szlovén csapatnak a győzelemhez. Az első és a harmadik játszmát lett volna esélyünk megnyerni, de sajnos túl sokat hibáztunk, ami nem fért bele.

Bruno Najdic: – Nagyon örülünk a győzelemnek. Kiegyenlített volt a mérkőzés, de végül az billentette a mi oldalunkra a mérleg nyelvét, hogy kevesebbet hibáztunk ellenfelünknél.

Női Európa Liga, 1. forduló:

MAGYARORSZÁG–SZLOVÉNIA 0:3 (–21, –17, –24)

Nyíregyháza, 2000 néző. V: Deneri (török), Tubilov (orosz).
Magyarország: Szakmáry 21, Nagy E.8, Tálas 6, Szombathelyi 4, Pallag 12, Széles. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Bleicher, Pintér. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
Szlovénia: Recek 13, Planinsec 9, Potokar 7, Cvetanovic 10, Grudina 7, Bozic 2. Csere: Medved (liberó), Najdic 1, Iglicar 3, Blagne, Scuka. Szövetségi kapitány: Bruno Najdic

A női Európa Liga C-csoportjának nyitómérkőzésén Görögország magabiztosan, három játszmában győzte le az eredetileg sokkal esélyesebbnek tartott Romániát.

Forrás: hunvolley.hu