Vereséggel rajtolt a női labdarúgó-válogatott

A magyar női labdarúgó-válogatott vereséggel kezdte meg szereplését a világbajnoki selejtezősorozatban, amelynek pénteki nyitányán vendéglátóként 2-0-ra kikapott a skót csapattól.

Tóth Alexandra, Tálosi Szabina és Szeitl Szilvia. Fotó: Barbara Gabriella/MLSZ

A vb-selejtező mérkőzés három korábbi játékos búcsúztatásával kezdődött: Tálosi Szabina 2007-ben, Kínában mutatkozott be a nemzeti csapatban, és azóta 94 mérkőzésen 4 gólt szerzett. Tóth Alexandra első válogatott mérkőzését 2009-ben, Szerbia ellen játszotta, több mint egy évtized alatt, 64 mérkőzésen lépett pályára és 1 gólt szerzett. Szeitl Szilvia pedig 2007 és a Szlovákia elleni bemutatkozó mérkőzése óta 95 mérkőzésen játszott a válogatottban, ezeken 2 gólt szerzett.

Skócia volt az első ellenfele tétmérkőzésen a Margret Kratz vezette női A-válogatottnak

Amint a magyar szövetség (MLSZ) honlapja felidézte, korábban mindössze egy alkalommal találkozott egymással a két válogatott, 2017 szeptemberében, Telkiben, akkor 3-0 lett az eredmény vendégek javára.

A keretbe öt olyan játékos is bekerült, aki még sosem mutatkozott be a felnőtt csapatban: Erős Evelin, Csigi Eszter, Nagy Fanni, Czellér Dorottya és Oláh Adrienn is a debütálás reményében érkezett meg a hét elején a telki edzőtáborba.

A kezdőcsapatban is helyet kapó Vachter Fanninak is ez volt mindössze a második válogatott találkozója, míg Kovács Laura harmadszor léphetett pályára. De a nyáron az MTK-ba szerződő Nagy Virág sem tartozik a tapasztaltak közé, ő kilencedszer vehette fel a címeres mezt.

A kispadon kezdő Szakonyi Emese eddig két alkalommal szerepelt a felnőttek között, Boros Kinga pedig egyszer kapott lehetőséget. Pusztai Sára háromszor játszott a nagyokkal, de ő minden alkalommal be is talált.

Sipos Lilla. Fotó: Barbara Gabriella/MLSZ

A fiatalok mellett olyan válogatottsági számokkal rendelkezők is szerepet kaptak, mint a válogatottsági rekordot tartó Vágó Fanni (127 a találkozó előtt), illetve a kapusok rekordere, Szőcs Réka (94). Sipos Lilla (64) pedig több év kihagyás után volt ismét kezdő.

Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett pénteki találkozón Margret Kratz szövetségi kapitány együttese bő negyed óra után került hátrányba, amikor Szőcs kivédte ugyan Erin Cuthbert büntetőjét, ám a kipattanót értékesítette a skót támadó.

A nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistáján 22. helyen álló rivális a második félidőben előbb kapufáig jutott, majd szöglet után Martha Ellen Thomas fejesével növelte előnyét a rangsorban 44. házigazdával szemben.

Margret Kratz és Kovács Laura. Fotó: Barbara Gabriella/MLSZ

– A második félidőben volt néhány lehetőségünk, de mindez nem volt elég a nagyon erős skót válogatott ellen. Az első félidőben voltak a gyenge pontjaink, de jól szerveződtünk és a védelmünk is nagyon jól működött. Sikerült szűkítenünk a területeket és nyomást gyakorolnunk. Aztán a tizenegyes után vezetést szereztek. Utána még volt esélyünk az egyenlítésre, ezzel törést okozhattunk volna és jobban kihasználhattuk volna a gyengeségeiket, ez azonban nem sikerült. Át kellett állnunk és a második félidőben szerintem már jobbak voltunk, harcosabb játékot mutattunk és azt az agressziót, amit a skótok az első percektől kezdve alkalmaztak. Volt ma 20 olyan perc, amikor közel álltunk a skót válogatotthoz, de ez nem tartott tovább. Egy mérkőzésen szükség van legalább egy félidőre, amikor jobbak vagyunk, mint az ellenfél. A spanyolok ellen Európa legjobbjaival kell megküzdenünk, ami nagyon nehéz lesz, de szembenézünk a kihívással és nem fogjuk hagyni magunkat – nyilatkozta Margret Kratz szövetségi kapitány.

A csoportban az ukránok, valamint a Feröer-szigetek válogatottját 10-0-ra kiütő spanyolok szerepelnek még.

A magyarok kedden a spanyolok ellen folytatják szereplésüket.