Verstappen Montréalban is nyert

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a Forma-1-es Kanadai Nagydíjon, és ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

Verstappen

A rajtnál Max Verstappen (Red Bull) magabiztosan megtartotta a vezető pozíciót, miközben a harmadik helyről induló Lewis Hamilton (Mercedes) megelőzte a második kockából startoló Fernando Alonsót (Aston Martin).

Az első kör végén így Verstappen, Hamilton, Alonso volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje, ami akkor sem változott, amikor a 12. körben George Russell (Mercedes) a betonfalnak ütközött, és ezért a pályára hajtott a biztonsági autó. Ekkor a mezőny nagy része, így az első három pozíciót elfoglaló versenyző is a boxba hajtott kerékcserére, majd a száguldás a 17. körtől kezdve folytatódhatott.

A 23. körben Alonso támadási közelségbe került Hamiltonhoz és meg is előzte a hétszeres világbajnokot, miközben a leggyorsabb kör is a spanyol versenyzőé volt, így némileg ellépett Hamiltontól.

Féltávnál Verstappen előnye az élen 5.3 másodperc volt a második Alonsóval szemben, de a címvédő már körökkel korábban arra panaszkodott a csapatrádión, hogy a gumijai jelentős mértékben kopnak, ezért időt veszít. A Red Bull ugyanakkor nem hívta ki a boxba Verstappent, hanem arra buzdította, hogy „lehajtott fejjel” hajtson tovább.

A 41. körben Hamilton letudta a második kerékcseréjét, amely után Alonso is a boxba hajtott, és a második, valamint a harmadik helyen ezt követően nem változott az állás. Ezt követően Verstappen is friss abroncsokat kapott és gond nélkül állt vissza az élre.

A hajrában már nem történt változás, Verstappen nagyon simán győzött és megállíthatatlanul halad a címvédés, valamint a harmadik vb-címe felé.

A 25 éves holland pilótának ez az idei hatodik és pályafutása 41. futamgyőzelme, egyben a Red Bull istálló 100. F1-es sikere, Verstappen pedig 69 pontos előnnyel áll a vb-pontverseny élén.