Verstappen nyert, és már 19 pont az előnye

Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Mexikói Nagydíjat, így már 19 pont az előnye az összetett élén a címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamiltonnal, a Mercedes brit pilótájával szemben.

Max Verstappen 19 pontra növelte előnyét. Fotó: formula1.com

A rajt főszereplője Max Verstappen volt, aki a harmadik kockából jó ütemben startolva, kihasználva a pole pozícióból induló és így előtte haladó Valtteri Bottas Mercedese által keltett szélárnyékot, az első kanyarban elsőként fordult el, mert nagyon rövidet fékezett a mellette száguldó Hamiltonhoz és Bottashoz képest. Verstappen mögé Lewis Hamilton sorolt be másodikként, miközben Bottas megpördült, mert versenyautójának jobb hátsó kereke összeért Daniel Ricciardo McLarenjének első szárnyával.

Közben a mezőny hátsó része feltorlódott az első kanyar után a forgalommal szemben álló Bottas miatt, többen ütköztek, ketten kiestek, így a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót.

A Safety Car az ötödik kör elején engedte útjára a mezőnyt

Az élen Verstappen, a második helyen Hamilton, harmadikként pedig Pérez száguldott.

A 30. körre Verstappen csaknem 10 másodperces előnyt épített ki Hamiltonnal szemben, akit viszont Pérez szorongatott, a mexikói ugyanis 1,5-2 másodpercnél jobban nem maradt le a brit címvédőtől. A Mercedes a 30. kör elején kerékcserére a boxba hívta Hamiltont, erre reagálva a Red Bull elsőként Verstappen versenyautóján váltott abroncsokat, mégpedig a 33. körben.

Sergio Pérez, az első mexikói versenyző, aki az élre állt az F1-es Mexikóvárosi Nagydíjon. Fotó: formula1.com

Az élre így Sergio Pérez került, aki viszont a 40. körben szintén a boxba hajtott új gumikért, és harmadikként tért vissza a pályára.

Húsz körrel a leintés előtt Verstappen, Hamilton, Pérez volt a dobogós helyeken haladók sorrendje, de a Red Bull mexikói versenyzője gyorsabb volt a vb-címvédőnél, így üldözőbe vette a második helyért.

A hajrában Pérez kétszer-háromszor próbálkozott Hamiltonnal, de valós támadást nem tudott indítani riválisa ellen, viszont így is ő lett az első mexikói Forma-1-es versenyző, aki dobogóra állt a hazai versenyén. Bottas a rajt utáni megpördülése után a mezőny végére csúszott, végül nem is tudott felzárkózni, ugyanakkor az utolsó körben megfutotta a leggyorsabb kört, ami egy világbajnoki pontot ért a számára.