A Veszprém kikapott a Kielce otthonában

A Telekom Veszprém 34-33-ra kikapott a lengyel Vive Kielce otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

Fotó: Vörös Dávid – Telekom Veszprém Facebook

Az előző idényben BL-ezüstérmes vendégek keretéből ezúttal Székely Márton, a svéd Andreas Nilsson, a francia Kentin Mahé, valamint a lengyel Pawel Paczkowski maradt ki.

Jól kezdett a Veszprém, többször is támadhatott a kétgólos vezetésért, de kimaradtak a ziccerek. Ezt követően Alex Dujshebaev vezérletével fordított a Kielce, amely csak azért nem tudott meglépni három találattal, mert a Sterbik Árpád helyére beállt Vladimir Cupara jól védett.

A szünetben ismét döntetlen volt az állás, a második félidőt viszont egy 6-1-es sorozattal kezdte a Kielce. A vendégek egy 4-0-s szériával egyenlítettek, majd a hajrában percekig 31-30 volt az állás a lengyelek javára. Néhány elhibázott lövés után ismét a hazaiak voltak eredményesek, ezzel ismét lendületbe jöttek, és Andreas Wolff védéseire alapozva végül egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa Alex Dujshebaev volt 11 góllal, a veszprémiek közül Dragan Gajic hétszer talált be.

Férfi kézilabda BL, csoportkör, 6. forduló, B csoport:

PGE Vive Kielce (lengyel)-Telekom Veszprém 34-33 (17-17)
Kielce: Wolff 1, Kornecki (kapusok), Aguinagalde 2, A. Dujshebaev 11, D. Dujshebaev, Fernandez Perez 3, Guillo, Janc 1, Jurkiewicz 1, Karacic 2 , Karalek 5, Kules 3, Lijewski 1, Moryto 4 Pehlivan, Vujovics.
Veszprém: Sterbik, Cupara (kapusok), Blagotinsek 1, Borozan 1, Gajic 7, Lauge 5, Lékai 2, Mackovsek, Manaszkov, Marguc 3, Moraes 1, Nenadics 4, Strlek 3, Terzics, Tönnesen 5, Yahia 1.

A MOL-Pick Szeged vasárnap a szlovén RK Celje PL csapatát fogadja, a három győzelemmel és három vereséggel álló Veszprém pedig egy hét múlva a fehérorosz Meskov Breszt vendége lesz a BL csoportkörében.

Forrás: MKSZ/MTI