A Veszprém visszavágott a svéd bajnoknak

A Telekom Veszprém házigazdaként kilenc góllal legyőzte a svéd IFK Kristianstad csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A veszprémi Manuel Strlek lő kapura. Fotó: MTI/Bodnár Boglárka

A hazaiak keretéből ezúttal René Toft Hansen és Gasper Marguc maradt ki taktikai okok miatt. A lelátón a legfanatikusabb veszprémi szurkolók szektora a kezdés pillanatában teljesen üres volt, így tüntettek kedvenc csapatuk gyenge szereplése miatt, de néhány perc elteltével elfoglalták helyüket.

Pontos, erős lövéseiknek, és Sterbik Árpád bravúrjainak köszönhetően remekül kezdtek a házigazdák (5-1), ezt követően pedig kettesével szerezték a gólokat a csapatok.

A veszprémiek a mostani szezonban szinte minden szoros mérkőzésen, mindkét félidőben nagyjából húsz perc után elfáradtak fejben és fizikailag egyaránt, most azonban kitartott a kezdeti lendületük. A vendégek vezetőedzője a 24. percben már másodszor kért időt, csapata Valter Chrintz eredményessége ellenére hétgólos hátrányban volt, amiből a szünetig csak egyet tudott ledolgozni.

A második felvonás elején Kent Robin Tönnesen góljaival tovább növelte a különbséget a hazai együttes (25-16), majd a folytatásban felváltva születtek a találatok. A magyar csapat játékosai ezúttal végig bírták a mérkőzést, amit ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek meg.

Az A csoportban sereghajtó Kristianstad legeredményesebb játékosa Valter Chrintz volt nyolc góllal.

David Davis: „Gratulálok a szurkolóknak, a klubnak és persze a játékosoknak, akik véghez vitték a mai sikert. Ebben a nehéz helyzetben ez a győzelem olyan volt számunkra, mint egy nagy tábla csokoládé. Tudtam, hogy képesek vagyunk jól játszani. Éreztem, hogy változtatni kell, de azzal is tisztában voltam, hogy nem szabd túl gyorsan. Teljes mértékben elégedett vagyok a látottakkal, tökéletes meccset vívtunk. A fiúk élvezték a játékot, minden labdáért harcoltak. Egy kiváló ellenfelet győztünk le, amely tele van remek játékosokkal. Boldog vagyok, hiszen a játék minden szegmensében jól teljesítettük. Holnap folytatjuk a kemény munkát, hiszen szerdán már a Löwen vár ránk. Remélem, hogy ez az első lépés volt a siker útján.”

Sterbik Árpád: „Az utolsó három-négy évben sok nehéz meccset játszottam a Kristianstad ellen hazai pályán és idegenben is. Múlt héten is tudtam, hogy nehéz csata vár ránk. Örülök a mai sikernek. Tetszett a hozzáállás, a játék minden elemében helyt álltunk. Hibák voltak, de az akarat végig töretlen volt. Amire készültük, azt véghez is tudtuk vinni. Remélem, hogy ezen az úton folytatjuk tovább.”

Ola Lindgren: „Ma a Veszprém az első perctől jobb volt nálunk. A látottaknál hatékonyabban akartunk védekezni, de túl sok rést hagytunk a hazaiaknak, akik mindenhonnan gólt lőttek. Nem tudtuk nyomás alá helyezni ellenfelünket. A második félidő elején megvoltak a lehetőségeink, de ekkor már túl nagy volt a különbség. Nem vagyok elégedett a mai teljesítményünkkel.”

Valter Chrintz: „A védekezésünk nem működött megfelelően, sok helyet hagytunk a veszprémieknek, akik mindenhonnan gólt lőttek. Nagyon sok gólt kaptunk, viszont ebben a hangulatban a huszonnyolc lőtt találat jónak mondható. Tanulnom kell, ilyen tapasztalatokra is szükségem van, még akkor is, ha ma vesztettünk.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, A csoport:

Telekom Veszprém-IFK Kristianstad (svéd) 36-27 (20-14)
Veszprém: Mikler, Sterbik (kapusok), Blagotinsek 1, Gajic 3, Ilic, Jamali 1, Lékai 1, Mackovsek 3, Mahé 4, Manaskov 3, Nagy L. 1, Nenadic 5, Nilsson 3, Strlek 3, Terzic, Tönnesen 8.
Kristianstad: Kappelin, Larsson (kapusok), Arnarsson 4, Canellas Reixach, Chrintz 8, Ehn 3, Einarsson 1, Freiman, Gudmundsson 4, Halen, Hallen 1, Hansson, Henningson 1, Jurmala Aström, Nilsen 5, Nyfjäll.

A hat győzelemmel és egy vereséggel rendelkező magyar bajnok MOL-Pick Szeged vasárnap a dán Skjern HB együttesét fogadja, a négy sikerrel és négy vereséggel álló Veszprém pedig szerdán a német Rhein-Neckar Löwen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében.

Forrás: MTI/Vehirsport.hu