Veszprémi döntetlen Párizsban

abaloDöntetlent játszott a Veszprém a PSG-vel Párizsban a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc vasárnapi első mérkőzésén.

A két csapat tavaly is a negyeddöntőben találkozott egymással, akkor a Veszprém kettős győzelemmel jutott a négyes döntőbe. Ezúttal is jórészt irányította a mérkőzést, de a végére kissé elbizonytalanodott, a franciák pedig némi szerencsével a végső dudaszó pillanatában egyenlítettek.

A magyar együttes az első félidőben gyakorlatilag végig vezetett, jól vészelte át az emberhátrányos helyzeteket, és nem jött zavarba a rohanósabb időszakokban sem. Húsz percig sajátos forgatókönyv szerint zajlott a játék, ötpercenként két gól volt a veszprémiek előnye: előbb 1-3-ra, majd 2-5-re, 4-6-ra és 7-9-re alakult az állás. Az utolsó tíz percben változott a helyzet, többször háromgólos különbség is kialakult, sőt 9-12-nél a négyért is támadhatott a magyar csapat, de Ugalde nagy helyzetben hibázott, a szünetig pedig eggyel közelebb zárkózott a PSG. A francia csapatból ebben a játékrészben csak az öt gólig jutó dán Mikkel Hansen tudott némi zavart okozni a veszprémi védelemben, illetve Abalo labdaszerzéseire kellett odafigyelni. A kapuban Mikler jobb teljesítményt nyújtott, mint a túloldalon az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Omeyer, míg a mezőnyben nagyon hasznosan játszott Nagy László, aki kézsérülése ellenére vállalta a játékot.

Pihenő után hasonlóan folytatódott a játék, majd a párizsiak 16-17-nél egy gólra zárkóztak fel. Öt perccel később viszont már öt találatnyi volt a Veszprém előnye, köszönhetően a nagyon hatékony védekezésnek és a leindításokból szerzett gyors góloknak. Ezután a hazaiak percei következtek, sorozatban három gólt lőttek, de 19-21-nél Ilic is betalált, akárcsak 21-22-nél. A két gól nagyon fontos volt az ekkorra támadásban elbizonytalanodó veszprémieknek, akik ezután leindításból is betaláltak. 21-24 után nem sokkal viszont megint csak egy gólra csökkent az előny. Az utolsó fél perc magyar támadással kezdődött, passzívnál lőni kellett, de Nagy inkább passzolt, a franciák pedig megszerezték a labdát, s az utolsó másodpercben Abalo egyenlített.

Mikkel Hansen: – Ahogy mindenki várta, nagyon kemény meccs volt. Úgy gondolom, hogy jól fel tudunk készülni a visszavágóra, és kiharcolhatjuk a továbbjutást, de abban az atmoszférában ez nagyon nehéz lesz.

Carlos Ortega: – Gratulálok a Párizsnak, nagyon kemény meccs volt. Negyvenöt percig nagyon jól játszottunk, különösen védekezésben. Az utolsó tizenöt minutumban azonban sok problémánk volt támadásban, sokszor voltunk passzívak, így sokszor kellet rossz lövőhelyzetből vállalkoznunk. Remélem, hogy a szurkolóink segítségével kiharcoljuk a továbbjutást, de biztos, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz.

A visszavágó jövő vasárnap lesz Veszprémben.

Kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

PSG (francia) – MKB-MVM Veszprém 24-24 (10-12)
Gól: Mikkel Hansen 8, Accambray 5, Abalo 4, M’tima 3, Narcisse 2, Barachet 1, Vori, ill. Ilics 8, Iváncsik G. 4, Gulyás 3, Nagy L. 3, Marguc 2, Sulic 2, Ruesga Pasarin 1, Zeitz 1.