Vesztett meccset fordított meg nagy hajrával a Real Madrid

A labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján a Real Madrid óriási csatában, hosszabbítás után 3–1-re legyőzte odahaza a Manchester Cityt, és bejutott a fináléba.

Rodrygo fejese nagy gólt eredményezett. Fotó: AFP

Az elődöntő első mérkőzésén a Manchester City 2-0-ra, 3-1-re majd 4-2-re is vezetett, de Karim Benzema hajrában értékesített büntetőjével 4-3 lett a végeredmény, ami már elfogadható eredménynek számított a bivalyerős Cityvel szemben a visszavágóra.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, bizonyos szakaszokban a Real Madrid került fölénybe, más periódusokban a City tudta kapuja elé szorítani a hazai csapatot. A spanyol együttesnek azonban nem volt kaput eltaláló kísérlete, pedig többször is ígéretes helyzetet alakított ki. A manchesteriek közül ugyanakkor Kevin De Bruyne, Bernardo Silva és Phil Foden lövésénél is közbe kellett avatkoznia Thibaut Courtois-nak.

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a Real Madrid, pár másodperc alatt óriási helyzetbe került, Carvajal jobb oldali beadása után azonban Vinícius Júnior nem találta el a kaput. Továbbra is támadásban maradt a hazai csapat, de az utolsó passzoknál mindig volt valamilyen bizonytalanság, többnyire Viniciusnál akadt el az akció. Negyedóra elteltével a manchesteriek megpróbálták labdajáratással lassítani a játékot, megtörni a madridiak lendületét. Cseréket követően aztán a City szerzett vezetést: Bernardo Silva gyorsított rá a labdával, majd jobbra passzolt, Riyad Mahrez pedig ballal, lendületből a rövid felsőbe bombázott.

A folytatásban közel állt a manchesteri csapat az újabb gólszerzéshez, többször is csak nagyon kicsi hiányzott ahhoz, hogy növelje előnyét, de aztán teljesen váratlanul fordított a Real Madrid: Rodrygo a 90. percben közelről perdített a kapuba, egy perccel később pedig pontosan fejelt.

Hosszabbítás következett, melynek elején Rúben Dias rossz ütemű szerelési kísérlete miatt büntetőhöz jutott a hazai csapat: a sértett Karim Benzema higgadtan gurított a bal alsó sarokba, ezzel már a Real állt továbbjutásra. A folytatásban tördelte a játékot a hazai csapat, és nagy küzdelemben kiharcolta a döntőbe jutást.

Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője nem tagadta, hogy egy kis szerencse is kellett ahhoz, hogy a fináléba jussanak a királyiak, ugyanakkor dicsérte csapatát, amely sokat tett a sikerét.

“Ahhoz, hogy egy ilyen mérkőzést megnyerjünk, némi szerencsére is szükség van. A Manchester City egy nagyon jó csapat, borzasztóan nehéz mérkőzést játszottunk. Egy pillanatra sem adtuk fel a City gólja után, függetlenül attól, hogy a meccs nagyon nehézzé vált a számunkra. Mindenünk megvolt, amire szükségünk volt: áldozat, egy kis szerencse és erő. Véleményem szerint a cserejátékosaink nagy segítségünkre voltak, de a kezdők is mindent kiadtak magukból. Egy nagyon intenzív meccset játszottunk, amelyen nagyon jól játszottunk és képesek voltunk magasan letámadni. A Manchester City nem úgy játszott, mint általában szokott, mert nagyon jól letámadtuk őket. Minden jól működött.”

A rutinos szakember kiemelte, hogy a cseréknek hatalmas szerepe volt abban, hogy sikerült megfordítani a mérkőzés eredményét, de a csapat hívei is sokat tettek azért, hogy erőre kapjanak, fantasztikus hangulatot teremtettek.

“A szurkolók és a hangulat nagy lökést adhatnak, de akkor is figyelembe kell venni a minőséget, amit képviselünk, amit ki is kell tenni a pályára. Rodrygo csereként képes volt két gólt szerezni, Vallejo mindössze öt percre állt be és minden légi párharcát megnyerte. Ceballos és Asensio hatalmasat küzdött. Ezeket a dolgokat ki kell hangsúlyoznunk. Van egy sejtésem, hogy senki nem gondolta azt, hogy a Real Madrid még egy döntőt játszik ebben a szezonban, erre tessék, itt vagyunk” – mondta elégedetten a madridiak 62 éves mestere.

A másik oldalon érthetően csalódott volt Pep Guardiola, a Manchester City menedzsere, aki úgy érzi, hogy többször eldönthették volna a mérkőzést és a döntőbe jutás sorsát, de kiengedték a kezükből a lehetőséget.

“Nagyon közel álltunk a sikerhez. Az első (Real Madrid) gól előtt két nagy helyzetünk volt, főleg Jack (Grealish) lehetősége volt hatalmas… Akkor, abban a pillanatban nem éreztük azt, hogy bajban lehetünk, az alapján, ahogyan támadtak. A végén végül sikerült egy gólt szerezniük, és igen, annyiszor de annyiszor megcsinálták ezt a történetük folyamán. Minden játékost beküldtek a büntető területünkre, még Militao is ott volt a négy csatár mellett, és sikerült gólokat szerezniük” – sopánkodott az angol bajnok spanyol edzője.

A Real brazil középpályása, Casemiro azt mondta, szerinte az is plusz energiát adott nekik, hogy a múlt héten megnyerték a spanyol bajnokságot, s a koronavírus-járvány miatti korlátozások feloldása után végre ismét együtt ünnepelhettek a szimpatizánsaikkal.

“Két évig nem érintkezhettünk a szurkolóinkkal, ezért most élvezzük a társaságukat, ők azok, akik feltöltenek minket energiával, hogy úgy játsszunk, ahogy ma este játszottunk – fogalmazott. – Ennek a klubnak az egyik legnagyobb erénye, hogy a végsőkig harcolunk. A himnuszunkban is benne van, “Megyünk a végéig, Real!”. Ez a mentalitásunk, soha nem adjuk fel.”

A madridi együttes a Liverpoollal játszik majd május 28-án, Párizsban a sorozat trófeájáért.

A 2018-as kijevi fináléban is ez a két gárda csapott össze, akkor a Real Madrid nyert