Vetle Bergsvik Thorn nyerte a férfi triatlonosok versenyét

Kiss Gergely a 23., Dobi Gergő pedig a 24. helyen végzett a krakkói Európa Játékok férfi egyéni triatlonversenyében szerdán.

triatlon
Elrajtol a mezőny a férfi triatlonosok versenyében az Európa Játékokon a krakkói Nowa Huta tónál. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Az 58 fős mezőny harmadik magyar indulója, Dévay Zsombor kerékpározás közben belekeveredett egy bukásba, melyet kisebb horzsolásokkal és zúzódással megúszott, ám emiatt nem tudta befejezni a versenyt.

Kiss Gergely és Dobi Gergő az 1500 méter úszás során végig az élmezőnyben tempózott a krakkói Nova Huta-tóban, majd a harmadik és negyedik helyen váltott kerékpárra. Dévay a 21. pozíciót foglalta el a 1,5 kilométernyi úszást követően, így nem az élbolyban kezdte meg a kerékpározást.

A 40 kilométeres tekerés elején Dobi az élre állt, ám a folytatásban a riválisok közül sokan egyre feljebb jöttek, Dévay pedig hamarosan honfitársait is utolérte, 20 kilométernél ő a 20. helyen haladt, míg Dobi 19., Kiss pedig 28. volt. A kerékpározás közben az eső is cseperegni kezdett Krakkóban, az első bolyhoz Dévay és Dobi volt közel, Kiss viszont egyre jobban leszakadt, féltávnál már 30 másodperc volt a hátránya.

Dobi Gergő
Dobi Gergő (j) a férfi triatlonosok versenyének kerékpározás számában az Európa Játékokon a krakkói Nowa Huta tónál. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A tó körül kialakított nyolckörös biciklis táv második felének elején Dévay megpróbált minél előrébb helyezkedni az első bolyban, melynek végén Dobi nem szakadt le, és tartotta a tempót a többiekkel. Három körrel a kerékpározás vége előtt Dobi is előrébb tekert, miközben a második boly – melyben Kiss is haladt – egyre közelebb ért az élmezőnyhöz.

Az utolsó 10 kilométerre összeért a két boly, így nagyjából 40 versenyző néhány másodperces különbséggel követte egymást a következő váltásig, amikor a kerékpároktól „megszabadultak” a sportolók és futócipőt húztak a hátralévő 10 kilométerre, amely négy kört jelentett a kialakított pályán. A kerékpáros résztáv utolsó 1000 méterén mindhárom magyar versenyző belekeveredett egy bukásba, ennek következményeként valamivel később Dévaynak fel is kellett adnia a további küzdelmet.

A biciklizés végeztével az állva maradt magyarok közül Dobi a 31. helyezettként váltott futásra, míg Kiss a 35. pozícióban folytatta a viadalt. Mindkét magyar igyekezett feljebb jönni a hátralévő körökben, s ez valamelyest sikerült is nekik, végül Kiss 1:48:58 órás időeredménnyel ért célba közvetlenül Dobi előtt, aki 1:49:06 óra alatt teljesítette a távot.

Kiss Gergely
Kiss Gergely a célban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Győzött a norvég Vetle Bergsvik Thorn 1:46:50 órás idővel, míg másodikként az izraeli Shachar Sagiv (1:46:51 ó), harmadikként pedig a svájci Adrien Briffod (1:46:52) zárt.