A Vidi döntetlent játszott Luxemburgban

A magyar bajnok Vidi FC 1-1-es döntetlent játszott a luxemburgi Dudelange otthonában kedden a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának első mérkőzésén.

A luxemburgi aranyérmes Dudelange kezdett agilisabban, Kovácsiknak bravúrt is be kellett mutatnia, hogy megóvja a fehérvári kaput a góltól. A folytatásban átvette a játék irányítását a Vidi, de komoly helyzetet nem alakította ki a hazai kapu előtt, egészen a 42. percig, amikor Lazovic perdítését Huszti bombázta a kapuba éles szögből.

Fordulást követően rákapcsoltak a luxemburgiak, sorra alakítottak ki helyzeteket a magyar kapu előtt. A Dudelange próbálkozásai eredményre vezettek: Mélisse távoli bombáját Kovácsik bevédte. A 77. percben javította hibáját a kapus, amikor Stolz megpattanó lövését kipiszkálta a léc alól. A találkozó végén magához ragadta a kezdeményezést a Vidi, de újabb találat már nem esett.

A visszavágót jövő kedden játsszák Felcsúton. A BL főtáblára kerüléshez a székesfehérváriaknak négy párharcot kellene megnyerniük.

Marko Nikolics, a Vidi vezetőedzője: „Sajnos azt kell mondanunk, hogy a döntetlen jó eredmény számunkra. Az első félidőben nálunk volt az irányítás és a lehető legjobbkor szerzett gólt Huszti Szabolcs. A második játékrészben elkezdtük elveszíteni a labdákat és a párharcokat a középpályán, a Dudelange pedig nagyon veszélyesen kontrázott. Három-négy helyzetük volt, egyszer be is találtak, többi alkalommal Kovácsik Ádám mentett meg minket. Nem voltunk jó formában, nem voltunk frissek, nem vagyok elégedett. Van most hét napunk felkészülni a visszavágóra. Biztos vagyok benne, hogy jobb teljesítmény nyújtunk Felcsúton. Köszönöm szépen a szurkolóinknak, hogy ilyen messzire is eljöttek értünk. Köszönjük a vendéglátást a hazaiaknak és gratulálok nekik a teljesítményhez.”

Kovácsik Ádám„Az első félidőben egy kapuralövése volt az ellenfelünknek, nekünk sem több, de megszerezütk a vezetést. Bíztam benne, hogy rendezzük a sorokat és jobban sikerül a második játékrész, de több helyzete lett a hazaiaknak, nem gondoltam előre, hogy ennyi dolgom lesz. Jól sikerült a meccs a gólig, de nincs mit szépíteni, az csúnya volt, lehet kapusgólnak mondani. Beszitált a labda, rosszul értem bele, utánanyúltam, de nem sikerült hárítani. Ha csak a száraz eredményt nézzük, akkor az 1-1 nem rossz az idegenbeli gól miatt, de persze nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy Luxemburgban értük el ezt az eredményt. Továbbjutásra állunk ugyan, de jövő héten ennél jobban kell játszanunk, és nyernünk kell a visszavágón.”

Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

F91 Dudelange (luxemburgi) – Vidi FC 1-1 (0-1)
Dudelange, 1057 néző, v.: Zaven Hovhaniszjan (örmény)
Gól: Mélisse (58.), illetve Huszti (42.)
Dudelange: Joubert – Jordanov, Schnell, Stélvio da Cruz (Stumpf, 46., helyett Yéyé 74.), Prempeh, Mélisse – Sinani, Kruska, Couturier – Stolz (Ibrahimovic 90.), Turpel.
Vidi: Kovácsik – Nego, Fiola, Vinícius, Stopira – Huszti (S. Scepovic 79.), Pátkai, Hadzic, Kovács I. (Nikolov 69.) – M. Scepovic, Lazovic.

Forrás: MTI/Vidi.hu