A világbajnok Szatmári legyőzte az olimpiai bajnok Szilágyit

Egyetlen címvédés történt a vívók országos bajnokságának egyéni versenyeiben: férfi kardban Szatmári András sorozatban a harmadik hazai aranyérmét gyűjtötte be. Női kardban Pusztai Liza, férfi párbajtőrben Bányai Zsombor, női párbajtőrben Dékány Kinga, férfi tőrben Dósa Dániel, női tőrben Pásztor Flóra győzött.

Szilágyi Áron (j) és Szatmári András, a Vasas versenyzői az országos vívó bajnokság férfi kard egyéni versenyének döntőjében a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. MTI Fotó: Illyés Tibor

A pénteken kezdődött ob-n szombaton az egyéni versenyek 32-es tábláinak küzdelmei zajlottak a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. Menet közben több meglepetés is született, közülük a legnagyobb az olimpiai bajnok Szász-Kovács Emese negyeddöntős búcsúja volt.

„Van ilyen, már pénteken a selejtező napján sem éreztem magam csúcsformában” – nyilatkozott az MTI-nek azután, hogy kikapott a 15 éves Büki Lilitől. „Van, amikor kedvező, ha később kapcsolódsz be a vívásba, ma viszont nem jött jól, hogy az első fordulós mérkőzésem visszalépés miatt elmaradt. Enervált voltam, míg negyeddöntős ellenfelem két erős asszóval be tudott melegedni. Taktikusan, okos vívással nyert ellenem.”

Ugyanebben a szakaszban kapott ki a női tőrözőknél címvédő Mohamed Aida, míg egy fordulóval korábban a férfi tőr tavalyi bajnoka, Szabados Kristóf.

A férfi párbajtőr elmúlt évi győztesét, Siklósi Gergelyt az elődöntőben állította meg a múlt heti, olaszországi világkupán ezüstérmes Berta Dániel.

Női kardban nem is lehetett címvédés, mivel Márton Anna a nemzetközi szövetség kongresszusára utazott Dubajba, hogy a hagyományoknak megfelelően átvegye az összetett világkupa-elsőségért járó elismerést. Ebben a szakágban 16 éves győztest avattak, s a dobogón csak BVSC-s vívók álltak.

Férfi kardban a papírforma érvényesült azzal, hogy a jelenlegi két legeredményesebb vívó, a kétszeres olimpiai bajnok Szilágyi Áron és az idén világbajnok Szatmári András jutott a döntőbe. Utóbbi úgy nyert végül magabiztosan, héttalálatnyi különbséggel, hogy az elején négytusos hátrányba került.

Szatmári András (jobbra) a férfi kard fináléjában 15-8-ra nyert Szilágyi Áron ellen.  MTI Fotó: Illyés Tibor

A döntős program során – a Magyar Vívás Napja keretében – köszöntötték az év versenyein kiemelkedően teljesítő vívókat és edzőiket, illetve a kerek évfordulós születésnaposokat. Utóbbiaknak Kulcsár Krisztián MOB-elnök, világbajnok, olimpiai ezüstérmes párbajtőröző adta át az ajándékokat.