Világbajnoki elődöntős a férfi junior kézilabda-válogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott 28-23-ra legyőzte Horvátországot a világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében, Berlinben.

Papp Tamás
Papp Tamás öt lövésből négy gólt szerzett. Fotó: IHF

A 24. percben már 13-8-ra vezettek a magyarok, ám az első félidő utolsó öt gólját a horvátok dobták. A 48. percben 21-20 volt az állás az ellenfél javára, a hajrában viszont Sótonyi László szövetségi edző csapata fordított, és egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset.

Ónodi Jánoskúti Máté öt, Lukács Péter és Papp Tamás négy-négy, Ilic Zoran és Sztraka Dániel három-három találattal, Palasics Kristóf pedig 11 védéssel járult hozzá a sikerhez.

A magyarok ellenfele szombaton 15.30 vagy 18 órától Izland válogatottja lesz a berlini elődöntőben.

Az első férfi junior-vb-t 1977-ben rendezték, azóta a magyar válogatott negyedszer jutott be az elődöntőbe, s legjobb eredménye az 1977-es ezüstérem volt.

Férfi U21-es kézilabda-világbajnokság

Negyeddöntő:

Magyarország – Horvátország 28-23 (13-13)
Magyarország:
Mikler, Palasics (kapusok), Fazekas 2, Ilic 3, Imre, Karai 2, Krakovszki Zs. 1, Ludmán 2, Lukács 4 (2), Papp 4, Pergel 1, Sisa 1, Sztraka 3, Temesvári, Tárnoki, Ónodi-Jánoskúti 5.
Horvátország: Kuzmanovic, Mandic (kapusok), Barbic, Bozicevic, Car 1, Dujic 3, Hrsak 1, Komljenovic 2, Lisac 2, Lulic 1, Malin 1, Rauzan 7, Sestak 1, Strkovic, Vuleta 4, Zubac.

Feröer-szigetek – Szerbia 27-30 (12-17)
Izland – Portugália 33-28 (12-14)
Németország – Dánia 31-26 (17-11)