Wayne Rooney 200. találata a Premier Ligában

DCL, azaz Dominic Calvert-Lewin és Wayne Rooney

Hétfő este az Everton 1-1-es döntetlent ért el a manchesteri Etihad-stadionban.

A Manchester City — Everton mérkőzésen két legendás Barcelona játékos Pep Guardiola és Ronald Koeman meccselt egymás ellen. Ők ketten 25 évvel ezelőtt részesei voltak a Barcelona londoni BEK-győzelmének, a Sampdoria ellen a hosszabbításban éppen Ronald Koeman szerezte a mindent eldöntő találatot.

De vissza hétfő esti rangadóhoz, amelyen az Everton Calvert-Lewin gólpassza után már a 35. percben megszerezte a vezetést Wayne Rooney révén (0-1).

Ez volt a Manchester Unitedtől a nevelőegyesületéhez nyáron visszatérő támadó 200. gólja a Premier League-ben, ráadásul Rooney a Premier Ligában az 50. és a 150. gólját is a Manchester City ellen szerezte.

Rooney első gólját az Everton színeiben 2002. október 19-én öt nappal 17. születésnapja előtt az Arsenal ellen szerezte.

Kyle Walker, a City nyáron igazolt jobbhátvédje 200. PL-mérkőzését játszotta, ami szintén emlékezetesre sikerült, hiszen a védő az első félidő végén két perc alatt két sárgát is begyűjtött. Walker előző 199 mérkőzésén még nem volt kiállítva.

A hazaiak az emberhátrány ellenére sem adták fel, és a hajrában a csereként beállt Raheem Sterling góljával az egyik pontot megmentették. A csapatok végül azonos létszámban fejezték be a találkozót, miután a 88. percben Morgan Schneiderlin is begyűjtötte második sárgáját.

A találkozó lefújása után Guardiola percekig ölelgette Rooney-t és egymást átkarolva váltottak néhány szót.

A roppant erős és színvonalas Premier League-ben két forduló után csak a Manchester United, a Huddersfield Town és a West Bromwich Albion százszázalékos, érdekesség, hogy első két meccsén egyik csapat sem kapott gólt.

A 3. forduló rangadóján, vasárnap délután a Liverpool látja vendégül az Arsenalt.