Zágrábban győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém 26-23-ra nyert a PPD Zagreb otthonában szombaton a férfi kézilabda SEHA Ligában.

A védekezések domináltak az első félidő első harmadában, melyben mindössze hat gól esett, egyenlő elosztásban (3-3). Továbbra is fej-fej mellett haladtak a felek, Marguc góljával hattal a szünet előtt tudott először két góllal ellépni a Telekom (8-10). Nem bizonyult azonban tartósnak a vezetés, Veszelin Vujovics legénysége azonnal egyenlített, s a szünetre is egálnál vonultak a felek (13-13).

Öt percet kellett várni a második felvonás első találatára, amely Gajic jóvoltából született meg. A Veszprém nem tudta megtörni a masszívan védekező házigazda ellenállását, a játékrész derekánál is egált mutatott az eredményjelző (18-18). A remeklő Székely védéseink köszönhetően apránként aztán növelte fórját a Davis-csapat, amely Manszkov révén héttel a vége előtt már hárommal vezetett (19-22). Kettővel a lefújás előtt két találatra zárkóztak a hazaiak, de Borozan bombája eldöntötte a három pont sorsát. A Veszprém nyert (23-26), s csoportgyőztesként bejutott a legjobb nyolc közé.

A Veszprém ezzel nyolc győzelem és két vereséggel végzett a B csoport első helyén a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.

SEHA Liga:

PPD Zagreb (horvát)-Telekom Veszprém 23-26 (13-13)
Zágráb, 1000 néző. Vezette: Mitrevszki, Todorovszki (macedónok).
Zagreb: Asanin – Horvat 2 (2), Hrastnik, Stojnic 2, Mandic 1, Hrstic 2, GADZA 4. Csere: Risztanovics (kapus), Eres, SIPIC 5, Mrakovcic 1, Vistorop 1, Bicanic 3 (1), Ravnic 2, Vlah, Beciri.
Veszprém: Székely – Marguc 2, Jahia 5, Lauge 1, Moraes 1, Mackovsek 2, Manaszkov 3. Csere: Gajic 4, Nenadics 2, Borozan 5, Nilsson 1, Terzic.

Forrás: MTI/vehir.hu