Zombori Gábor olimpiai szinttel nyert 200 méter vegyesen a Duna Arénában

Zombori Gábor olimpiai szintet jelentő idővel nyert 200 méter vegyesen. Fángli Henrietta 24 éves országos csúcsot döntött 100 méter mellen a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokság keddi nyitónapján.

Zombori Gábor

A 21 éves versenyző egyéni csúcsát (1:58.94 perc) több mint egy másodperccel megjavítva, 1:57.88 perces idővel csapott célba, a párizsi induláshoz szükséges szintet(1:57.94)  hat századdal „megugorva”.

Ebben a számban Kós Hubert után Zombori a második magyar úszó, aki teljesítette az olimpiai szintet.

Zombori Gábor a futam után elmondta, nagyon meglepődött ezen az eredményen, hiszen alapvetően 400 méter vegyesre készült, ráadásul nem számított ekkora egyéni csúcsra.

Fángli Henrietta 24 éves országos csúcsot döntött 100 méter mellen

A Duna Arénában megdőlt a legrégebbi országos csúcs, miután Fángli Henrietta 100 méter mellen átadta a múltnak Kovács Ágnes 2000-ben elért rekordját.

A marosvásárhelyi születésű úszó az elmúlt három évben a houstoni egyetem színeiben versenyzett, most az UNI-Győr Úszó SE tagjaként 1:07.50 perces idővel nyert, ezzel az olimpiai bajnok legendának a sydneyi ötkarikás játékok előfutamában úszott 1:07.79 perces idejét javította meg. Ez az idő nem sokkal marad el az olimpiai szinttől (1:06.79).

A magyar versenyző a futam után elmondta, rendkívül hálás a győri klubnak a lehetőségért, és ezzel a mai úszással egy álma vált valóra.

Fángli Henrietta

Milák parádés idővel nyert, Hosszú egyelőre messze az olimpiai szinttől

Milák Kristóf egy év kihagyást követően kiváló eredménnyel tért vissza, a Duna Arénában zajló országos bajnokság keddi nyitónapján ugyanis nagyszerű idővel nyerte a 100 méter gyorsot, a másik nagy visszatérő, Hosszú Katinka pedig bronzérmet nyert 200 vegyesen, de az ideje még messze van az olimpiai szinttől.

A két olimpiai bajnok közül elsőként Hosszú volt érdekelt a 200 méter vegyes döntőjében.

A 2016-ban Rióban háromszoros aranyérmes klasszis délelőtt a legjobb idővel (2:16.58) zárt az előfutamban, a fináléban azonban csak negyedik lett – a magyar bajnoki összesítésben harmadikként zárt az olimpiai induló Sebestyén Dalma és Kapás Boglárka mögött. A 34 esztendős klasszis 2:15.50 perces idővel ért célba, amely négy másodpercre van az olimpiai szinttől (2:11.47).

„Ez most egy új kezdet, igazából csak néhány hónapot tudtam készülni, itt a végén bizony látszott is, hogy szükségem van még azért némi időre. Továbbra is azért harcolok majd, hogy valamelyik számban sikerüljön teljesítenem az olimpiai szintet”

– nyilatkozta a vegyes zónában Hosszú Katinka, aki már édesanyaként ugrott medencébe.

A 24 esztendős Milák Kristóf – aki ezt megelőzően legutóbb egy évvel ezelőtt, a kaposvári ob-n versenyezett – 100 méter gyorson elsőként várta a finálét (49.02), amelyre már megborotválkozott. A szám országos csúcstartója kilőtt a rajt után, majd egy testhossz előnnyel fordult és a hajrában ugyan megszorongatták, de végül győzött, mivel ezúttal is maga mögött tudta tartani a szám történetének egyetlen magyar világbajnoki dobogósát, a februárban Dohában bronzérmes Németh Nándort. Milák végül az olimpiai szinttől (48.34) mindössze négy száddal maradt el.

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok világcsúcstartó akárcsak délelőtt, ezúttal sem nyilatkozott a sajtónak.