Zsinórban harmadszor bajnok a Szolnoki Dózsa

Eger, 2017. május 10. Ifj. Cseh Sándor, a Szolnoki Dózsa-Közgép vezetőedzője és csapata örül, miután a férfi vízilabda országos bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésen is győztek a ZF-Eger ellen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2017. május 10-én. MTI Fotó: Komka Péter

Ifj. Cseh Sándor, a Szolnoki Dózsa-Közgép vezetőedzője és csapata örül, miután a férfi vízilabda országos bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésen is győztek a ZF-Eger ellen az egri Bitskey Aladár Uszodában. MTI Fotó: Komka Péter

A Szolnok az egyik csapat harmadik győzelméig tartó döntő szerdai, harmadik mérkőzésén is legyőzte – idegenben – az Egert, így sorozatban harmadszor, története során pedig kilencedik alkalommal megnyerte a féri vízilabda-bajnokságot.

Sok hibával kezdtek a csapatok támadásban, végül a „kezdőlökést” Varga Dénes adta meg: a Szolnok olimpiai bajnoka egy tőle megszokott elegáns bombával szerezte meg a vezetést. A vendégek Prlainovic büntetőjével növelték előnyüket, az Egernek a mindössze idei ötödik mérkőzésén vízbe ugró, 19 éves Biros Barnabás – a klub háromszoros olimpiai bajnok legendájának, Biros Péternek az unokaöccse – gólja adta vissza a reményt. Néhány másodperccel a negyed vége előtt Mitrovic egy pillanatra „elaludt” a kapuban, ezt pedig Prlainovic büntette.

A második negyed elején Hárai vette be messziről Nagy Viktor kapuját, de gyakorlatilag az ellentámadásból Aleksic visszaállította a különbséget. A szolnokiak nem akarták a véletlenre bízni a bajnoki cím sorsát, előbb Prlainovic szerezte meg harmadik találatát, majd Gocic pókhálózta ki fórból a jobb felsőt (2-6). Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője kapuscserével – Mitrovicot Csiszár váltotta – próbált belenyúlni a meccsbe, közben Decker révén szépített csapata.

A nagyszünet után kitűnő védekezésével került egyre közelebb a bajnoki címhez a Szolnok, sokáig nem született gól, végül Prlainovic törte meg a csendet, és úgy tűnt, ezzel el is dőlt a legfontosabb kérdés.

A zárónegyedben az Egernek „rohannia” kellett, de a Szolnok könnyedén és magabiztosan védekezett, míg elől a lehető legtovább húzta a támadásokat, sőt bő négy perccel a vége előtt Vámos is betalált. A Szolnok végül kivédekezte a harmadik és a negyedik negyedet, és a bajnoki finálé sorozatának legsimább győzelmét aratva nyert.

„Ha nem probléma, nem is csak a harmadik meccset értékelném – kezdte Cseh Sándor. – Onnan kezdeném, hogy a bajnokság előtt azt mondták, négy egyforma csapat indul el, ezért már dicséret az Egernek és a Szolnoknak. Az egyik döntő faktor az OSC elleni elődöntő harmadik meccse volt, utána feldobott állapotban érkeztünk a döntőre. Az első mérkőzés nagyon fontos volt, a másodikon dőlt el a bajnokság, itt pedig az elején előnybe kerültünk, és ezt próbáltuk tartani, a harmadik találkozó hangulatán és színvonalában sem volt döntő.”

E.ON férfi vízilabda ob I, döntő, 3. mérkőzés:

ZF-Eger — Szolnoki Dózsa-Közgép 3-8 (1-3, 2-3, 0-1, 0-1)
Gól: Biros B., Hárai, Decker Á. 1-1, illetve Prlainovic 4, Varga Dénes, Aleksic, Gocic, Vámos 1-1

A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.

Eger, 2017. május 10. A bajnok Szolnoki Dózsa-Közgép játékosai a kupával, miután a férfi vízilabda országos bajnokság döntőjének harmadik mérkőzésen is győztek a ZF-Eger ellen az egri Bitskey Aladár Uszodában 2017. május 10-én. MTI Fotó: Komka Péter

MTI Fotó: Komka Péter

Szolnoki Dózsa-Közgép: Milan Alekszics, Ugo Crousillat, Fülöp Bence, Zsivko Gocics, Hangay Zoltán, Jansik Dávid, Kardos Gergely, Kis Gábor, Kotlár Péter, Kovács Milán, Melkuhn Bendegúz, Mezei Tamás, Monostori Döme, Nagy Viktor, Andrija Prlainovics, Szatmári Kristóf, Szeghalmi Zsombor, Aaron Younger, Varga Dénes, Vámos Márton. Edző: Cseh Sándor

A két csapat ebben a szezonban még egyszer találkozhat, mindketten bejutottak ugyanis a Bajnokok Ligája hatos döntőjében, amelyet két hét múlva a Duna Arénában rendeznek. A Szolnok az elődöntőben az Eger és az olasz Brescia összecsapás győztesével játszik majd.

E.ON OB I, FÉRFIAK 2016–2017
Bajnok: Szolnoki Dózsa-Közgép, 2. ZF-Eger, 3. A-Híd-OSC-Újbuda, 4. FTC-PQS, 5. PannErgy-MVLC, 6. MKB-Euroleasing-BVSC-Zugló, 7. ContiTech-Szeged-Diapolo, 8. VasasPlaket

A legeredményesebb magyar vízilabdacsapatként az Újpesti TE (Bp. Dózsa, Újpesti Dózsa) 26 alkalommal szerzett bajnoki címet, a Ferencvárosi TC (Bp. Kinizsi) 21-gyel követi, míg a harmadik helyet az örökranglistán a Vasas SC (TEVA-VasasPlaket) foglalja el 18 győzelemmel. A Szolnok kilencedik sikerével a negyedik helyre jött föl.

Az ötödik hellyel az Eurokupában a Miskolc

A Miskolc szerezte meg az ötödik helyet a férfi vízilabda ob I-ben: a borsodi együttes a helyosztó szerdai, harmadik felvonásán magabiztosan, 11-6-ra legyőzte a vendég BVSC-t.

A Miskolc ezzel a második élvonalbeli szezonjában kiharcolta az Eurokupában való indulást.

Az 5. helyért, 3. mérkőzés:

PannErgy-Miskolci VC — MKB-Euroleasing-BVSC 11-6 (4-3, 1-0, 2-2, 4-1)
Gól: Bowen 4, Miklós L. 2, Misics 2, Milicsics 2, Vadovics, ill. Pásztor 2, Létay 2, Kovács P., Csapó