Zsóri góljával nyert a Debrecen

A Debreceni VSC 1-0-ra legyőzte a vendég Mezőkövesdet a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének első, keddi mérkőzésén.

A gólszerző debreceni Zsóri Dániel (b) és csapattársa, Kusnyir Erik a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Debreceni VSC – Mezőkövesd Zsóry FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A meccs első lehetőségére 7 percet kellett várni, ekkor Bódi Ádám 17 méterről lőtt, de a középre tartó próbálkozást Dombó hárította. A 14. percben Iszlai távoli lövése nem talált kaput. A 44. percben Damásdi beadása után Kusnyír lőhetett 11 méterről, de a mezőkövesdi kapus ismét védett.

A második játékrész elején megsérült Albion Avdijaj, aki helyett Varga Kevin érkezett. Az 57. percben Varga Kevin távoli lövése ment el a bal kapufa mellett. Egy percre rá megtört a jég, megszerezte a vezetést a Loki: egy gyönyörű támadás után Barna kapta a labdát bal szélen, majd adott középre, ahol Zsóri Dániel remekül érkezett és a hálóba lőtt (1-0).

A gól után felpörgött a meccs, a 65. percben Haris 18 méteres lövése ugyan jól csapódott, de sajnos nem talált kaput. Tíz perccel később egyenlíthettek volna a vendégek, de a közeli lövésnél Kosicky nagyot védett. A 84. percben Varga tekert Dombó kezébe. A 89. percben betalálhatott volna a Mezőkövesd, de előbb Kosicky védett, majd a vendég támadó a kapu fölé lőtt.

A kupavisszavágót április 3-án rendezik.